Sąsiedzi z Ukrainy coraz bliżej nas

Urząd do Spraw Cudzoziemców ogłosił najnowsze informacje – do naszego kraju, już w pierwszej połowie roku przybyło około 400 tys. obywateli Ukrainy, Białorusi i Gruzji.  Głównym celem przyjazdów do Polski jest uzupełnianie potrzeb rynku pracy.

Cudzoziemcy w bardzo szybkim czasie uczą się naszego języka, podnoszą swoje wykształcenie jak i realizują swoje plany zawodowe, to w naszym kraju realizują swoje marzenia, oraz zakładają rodziny.

Z komunikatu UdSC wynika, że najchętniej osiedlają się oni w województwach o większych skupiskach miejskich. 64% wszystkich spraw związanych z legalizacją pobytu, wpłynęło do 5 Urzędów Wojewódzkich:

Woj. Mazowieckie 26%, Woj. Dolnośląskie 11%, Woj. Wielkopolskie 10%, oraz Woj. Małopolskie i Śląskie po 9%. Przedstawiając powyższe dane Urząd nie uwzględnił osób przebywających w Polsce w ramach ruchu bezwizowego lub na podstawie wiz.

Pracowity, zaangażowany, sumienny- taki mamy obraz dziś naszych sąsiadów zza Bugu. Obywatele Ukrainy bardzo chętnie podejmują współpracę z firmami w Polsce, a głównym źródłem motywacji są przede wszystkim finanse, stabilizacja, bezpieczeństwo. Swój kraj opuszczają również z przyczyn gospodarczo- politycznych lub za miłością.

Dlatego też emigrując do naszego kraju, napotykają na wiele barier począwszy od bariery językowej, wynajęciem  mieszkania, komunikacją miejską,  założeniem konta w banku, czy też ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy, z tego też względu z chęcią korzystają z agencji  pracy, która krok po kroku przeprowadzi proces zaklimatyzowania się w naszym kraju.

Asistnet Work Group z dużą dozą staranności i dbałości o pracowników z wschodnich krajów pomaga stawiać im pierwsze kroki, nasi specjaliści i koordynatorzy dbają o to aby obywatele sąsiednich krajów dotarli do nas bezpiecznie, podjęli pracę, która zaspokoi ich potrzeby, przełamując bariery językowe i kulturowe.  Najważniejsze jest dla nas legalne zatrudnienie, na potrzeby naszych klientów zajmujemy się organizacją oraz doradztwem w zakresie zatrudniania obcokrajowców w pełnym zakresie.